Özgeçmişim

ata-uysal-ozgecmis

Üniversite'ye girmeden önce Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu Bilimadamı Yetiştirme Bursu'nu kazandım ve Tıp Fakültesi eğitimim süresince bu bursu aldım.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldum.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Asistanlık sınavını kazanarak Uzmanlık Eğitimi'ne başladım.

ECFMG Amerikan Tıp Yeterlilik Sınavını ve TOEFL Amerikan Dil Yeterlilik Sınavı'nı kazandım.  

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı oldum.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'na Öğretim Görevlisi olarak atandım ve Kurucu Anabilim Dalı Başkanı olarak görevlendirildim.

Aynı Anabilim Dalı'nda Yardımcı Doçent kadrosuna atandım.  

Doçentlik Sınavını kazandım ve aynı Anabilim Dalı’nda Doçent kadrosuna atandım.

Aynı Anabilim Dalı’nda Profesör olarak atandım.  

ABD'de University of Alabama School of Medicine Division of Plastic Surgery (Birmingham, Alabama), Providence Hospital and Medical Centers Institute for Craniofacial and Reconstructive Surgery (Southfield, Michigan) ve University of Texas Southwestern Medical School Department of Plastic Surgery (Dallas, Texas)'nda Visiting Professor olarak çalıştım.

S.B. Şeflik sınavını kazanarak S.B. Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Klinik Şefi olarak atandım.

Bu görevden ayrılarak Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nda  kurucu Anabilim Dalı Başkanı olarak atandım.

Buradan kendi isteğimle ayrıldıktan sonra ONEP Estetik Cerrahi Merkezi'nde çalıştım.

Halen İstanbul Aydın Üniversitesi'nde çalışmaktayım.